7 pomysłów na biznes dla kobiet

Dziś pracodawcy nie przejmują się stanem rodzinnym przyszłego pracownika, ale mężczyznom nadal łatwiej jest znaleźć dobrze płatną pracę niż kobietom. Konkurencja jest tak silna, że płeć piękna zgadza się pracować za niższą pensję. Statystycznie pensje kobiet są zazwyczaj o 30% mniejsze niż mężczyzn na takich samych stanowiskach pracy. Dotyczy to jednak konkurencyjnych zawodów i branż. Istnieją jednak branże i zawody, w których to kobiety mają przewagę a nierówności płacowe nie są aż tak widoczne. Wynika to z dogodności tego typu zajęć dla kobiet, które nierzadko muszą pogodzić życie zawodowe z rolą matki i żony. Warto jest wykorzystać charakter niektórych zawodów lub branż w celu osiągnięcia przewagi finansowej, która ucieszy Twoich najbliższych. 

1. Księgowa w domu

Wielu przedsiębiorców, a czasem nawet duże organizacje, potrzebują pracowników zdalnych. Sporządzenie bilansu, prowadzenie ksiąg rachunkowych, przetwarzanie dokumentów podatkowych - wszystko to wymaga wiedzy i dostępu do Internetu. Oznacza to, że przebywanie pracownika w biurze nie jest dobrym pomysłem i całkiem możliwe jest realizowanie tego typu czynności przez profesjonalistę zdalnie, z domu. 

2. Doradztwo prawne 

Prawnicy są obecnie poszukiwani nie rzadziej niż księgowi. Mogą też angażować się w wykonywanie swoich obowiązków zawodowych z domu, bo porady prawne, sporządzanie oświadczeń w określonej formie oraz wyjaśnianie rachunków i regulaminów często nie wymagają nawet osobistego spotkania. 

3. Własny sklep internetowy

Własny sklep internetowy może okazać się łatwym do ogarnięcia biznesem i być bardzo dochodowy. Jak możemy przeczytać w jednym z artykułów, dzisiaj da się zarobić nawet na drukowaniu zdjęć z Instagrama i pakowaniu ich w oprawkę. Dzisiejsze potrzeby są dość banalne i wcale nie trzeba wynaleźć koła aby zacząć dobrze zarabiać. Wystarczy dobra nisza sprzedażowa i możemy zarabiać naprawdę dobrze. Koszty postawienia sklepu internetowego zaczynają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie - ryzyko zatem niewielkie. 

4. Korepetycje 

Korepetycje uważane są za jeden z najbardziej lukratywnych rodzajów działalności biznesowej dla kobiet. Fakt ten tłumaczy się nie tyle popytem wielu studentów i uczniów na dodatkowe wyjaśnienie programów nauczania, co psychologią kobiet. Faktem jest, że płeć piękna jest z natury empatyczna i dostrojona do pomocy i wychowania, a korepetycje są tylko częścią procesu wychowawczego i edukacyjnego. Dlatego kobieta, mając wykształcenie i wiedzę w tej czy innej dziedzinie, może z sukcesem prowadzić korepetycje w domu. 

5. Usługi fryzjerskie i kosmetyczka 

Aby zorganizować własny salon fryzjerski w domu, potrzebujesz wolnego pomieszczenia z dobrym oświetleniem, półkami lub regałami, wygodnym krzesłem i narzędziami. Jednak głównym warunkiem pracy powinny być umiejętności i chęć rozwoju, ponieważ w przeciwnym razie kobieta ryzykuje po prostu zrujnowaniem swojej reputacji zawodowej. 

6. Szwalnia 

Szycie świątecznych sukienek i kostiumów na występy nigdy nie straci na znaczeniu. A to oznacza, że jeśli kobieta ma umiejętności krawieckie, to nie będzie jej trudno wykonać produkty na zamówienie. 

7. Opieka nad dziećmi 

Wiele matek, zwłaszcza młodych, bardzo często boryka się z takim problemem, jak katastrofalny brak czasu. Dlatego usługa opieki nad dziećmi może działać jako świetny biznes, który będzie generował przyzwoite dochody. Krótka pomoc zaufanej osoby podczas wyjścia do urzędu, wizyty w szpitalu czy do kosmetyczki przypadnie do gustu bardzo wielu zabieganym mamom. Pomysł ten będzie jednak wymagał doświadczenia z dziećmi i trochę zaangażowania w wymyślanie różnego typu zabaw dla maluchów. 

Podsumowanie 

Powyższe 7 pomysłów na biznes dla kobiet to nieliczne przykłady tego jak kobiety mogą zacząć myśleć o osiągnięciu niezależności finansowej. Jeżeli do tej pory czułaś, że jedynie jesteś podporą swojego męża, na którego barkach spoczywał ciężar pracy w celu zarobienia pieniędzy na utrzymanie Ciebie i Waszych dzieci od dzisiaj zacznij myśleć jak ty możesz wykorzystać swój cenny czas do powiększenia Waszego salda. Dzięki temu będziecie mogli cieszyć się nie tylko brakiem zadłużenia i życiem na znośnym poziomie, ale także zaczniecie planować dłuższy urlop, który należy się Wam za wszystkie lata pracy i opieki nad dziećmi.

Komentarze

  1. Rewelacyjne przykłady i z pewnością z jednego z nich skorzystam :) Długo zastanawiałam się po utracie etatu co będę dalej robić. Czas wreszcie na rozwinięcia skrzydeł. Kobiety, które chcę prowadzić własną firmę powinny czytać różne wskazówki i porady. Na portalu My-V też jest ich bardzo dużo.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz