Praca zdalna: plusy i minusy

Praca zdalna

Praca zdalna istnieje od wielu lat. Jednak na taką formę pracy jak i zatrudnienia decydowali się nieliczni obywatele. Wbrew pozorom taka forma zatrudnienia nie jest łatwa. W sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, w związku z pandemią, wiele firm zdecydowało się na zmianę zatrudnienia. Dotyczyło to głównie przedsiębiorstw, które mogą pracować na odległość, a obecność pracownika w siedzibie firma nie była niezbędnym czynnikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wiele osób utrzymało swoje stanowisko pracy i jednocześnie swoje źródło utrzymania. Dla innych stanowiło to możliwość przebranżowienia się.

Sprawdź także: Praca jako copywriter

Jakie więc są plusy takiej formy zatrudnienia? Przede wszystkim możliwość wykonywania pracy w dowolnym miejscu, jeśli oczywiście istnieje możliwość dostępu do Internetu oraz komputera, tabletu czy też telefonu. Drugą zaletą jest możliwość połączenia zatrudnienia z obowiązkami domowymi. Wiele firm daje możliwość wykonywania pracy również w dowolnym momencie, a zatem mamy możliwość zorganizowania sobie całego dnia. Praca w środowisku, w którym dobrze się czujemy.

Wad jednak takiej pracy niestety też nie brakuje. Przede wszystkim praca w domu nie daje nam możliwości bezpośredniego kontaktu z innymi pracownikami. Praca w domu wymaga również dokładnej organizacji, a będąc w domu czasami wielu domowników zaczyna to wykorzystywać. W związku z tym, to co miało być proste, staje się niestety bardzo wymagające. Ponadto, wykonywanie obowiązków zawodowych w zaciszu własnego mieszkania nie zawsze jest komfortowe.

Jak zatem widzimy zarówno zalet i wad jest dosyć sporo. Warto docenić jednak fakt, że mimo pandemii wiele osób w ten sposób uratowało swoje stanowisko pracy. Pokazuje nam to również, że takie rozwiązanie jest możliwe w przypadku zagrożenia bądź też innej sytuacji losowej, w której możemy się znaleźć.

Komentarze

  1. To prawda, pandemia zmieniła pracę w korporacjach o 180 stopni. Dzisiaj już mało kto chce wracać do biura i pracownicy są przyzwyczajani do pracy zdalnej co jest dla nich wygodniejsze.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz