Czasowa blokada karty: co warto wiedzieć?


 

Większość z nas korzysta z tak praktycznego ułatwienia, jakim jest karta płatnicza. Niestety, ten niewielki dokument lubi się gubić. Czasem zostaje w domu, w innym portfelu, czasem wypada nam gdzieś na ulicy. 

W chwili, gdy zauważamy obecność karty płatniczej, często wpadamy z panikę i podejmujemy tak ważny krok, jakim jest blokada karty. To dobre rozwiązanie w chwili, gdy mamy całkowitą pewność, iż karę zgubiliśmy poza domem lub że została ona skradziona. 

Co jednak możemy zrobić w sytuacji, gdy istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nasza karta płatnicza leży spokojnie w domu? 

W takiej sytuacji można skorzystać z czasowej blokady karty – rozwiązania, które daje nam poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie oszczędza wielu formalności w chwili, gdy karta jednak się znajdzie. 

Czasowa blokada karty płatniczej to opcja wygodna i praktyczna. Wiele banków daje nam taką możliwość, określając jednocześnie, po jakim czasie powinniśmy sami blokadę zdjąć. Jeśli tego nie zrobimy w określonym terminie, nasza karta płatnicza zostanie zablokowana na dobre. Ta ciekawa usługa cieszy się coraz większą popularnością, a że banki dają nam coraz więcej elastycznych rozwiązań, każdy z nas może skorzystać z takiego rozwiązania w chwili, gdy uzna to za stosowne.

Komentarze